Tags Category

PROGRAM COMPETITIE

 

12 septembrie 2018

program

Inregistrarea concurenti/ participanti (hotel Diana)

Inregistrarea si cazarea concurentilor/ sustinatorilor


Ora 17.00 (hotel Diana)

Sedința tehnica și tragerea la sorti a ordinii de participare în concurs


Ora 20.30 (hotel Diana)

Cocktail de bun venit


13 septembrie 2018

program

Ora 08.00 (hotel BTT/ Alexandra)

Concurs echipaje

14 septembrie 2018

program

Ora 08.00 (hotel BTT/ Alexandra)

Concurs echipaje


Ora 10.00-11.00 (hotel Diana - Dr. Rasnoveanu Lidia)

Managementul de cale aeriana. Ventilatia in prespital


Ora 11.00-11.30 (hotel Diana - Dr. Iuga Viorica, dr. Tigaras Victoria, as. Dudau Mihaela)

             Convulsiile - o provocare in urgenta


Ora 12.00-12.30 (hotel Diana - Dr. Polinschi Mihai)

Actiunea agentilor neurotoxici asupra organismului uman


Ora 12.30-13.00 (hotel Diana - Dr. Grecu Mihai)

Abordarea tulburarilor de ritm in UPU

Ora 15.00-15.30 (hotel Diana - Dr. Melinte Petru)

Aspecte de malpraxis

Ora 15.30-16.00 (hotel Diana - Dr. Voisan Cristina)

Imagistica in embolia pulmonara

Ora 16.00-16.30 (hotel Diana - Dr. Buciuta Adina)

Aspecte clinic-imagistice in sindromul de impingement femuro-acetabular

Ora 16.30-17.00 (hotel Diana - Dr. Lupse Diana)

Arteriopatii periferice - boala subdiagnosticata

15 septembrie 2018

program

Ora 09.00-10.00

Soluționare contestatii

Ora 09.30-11.00 (hotel BTT/ Alexandra)

Premiere participanți

Ora 11.00-11.30 (hotel Diana - Prof. Dr. Daniela Bartos)

HTA secundara - cand nu ne gandim la ea

Ora 11.30-12.00 (hotel Diana - Dr. Ana-Maria Balahura)

HTA rezistenta - abordare practica

Ora 12.30-13.00 (hotel Diana - Dr. Elisabeta Badila)

Ghid HTA 2018 - noi tinte

Ora 13.00-13.30 (hotel Diana - Dr. Ionescu Razvan)

Durerea de spate - diagnostic diferential

Ora 13.30-14.00 (hotel Diana - Dr. Catincan Adrian)

Microbiota si autoimunitatea

Ora 20.00 (terasa hotel Ceres)

Cina festiva

16 septembrie 2018

program

Plecare participanți

Eliberare camere si plecare participanți